Balon Süsleme

Balon süsleme organizasyon hizmeti balonları, özellikle eğlence temalı alanlarda kullanılan bir olaydır. Şişirilip şekil verilen balonlar, çevreye neşe kaynağı saçmasıyla birlikte güzel bir görünüm sağlamaktadır. Balon süsleme, özellikle özel günlerde kullanılan bir işlemdir. Yeni açılışı yapılan bir mağaza, bir bireyin doğum günü, yeni evlenen çiftin düğünü, kına gecesi, evlilik yıl dönümü gibi birçok olayda kullanılabilir. Balon süsleme olayının kullanım amacı genellikle ortamı renklendirmesi ve daha güzel bir hava katması için yapılmaktadır. Balon süsleme yapılırken ip gibi bazı yardımcı malzemeler kullanılabilir. Bu da topluca duran balonlara şekil verebilmenizi sağlar. Balonlar, yerlere saçılabilecek şekilde olmasının dışında duvarlara da asılarak güzel bir şekil verilebilir. Bundan dolayı balonların kullanım alanı çeşitlidir.
Balonların kullanım şekilleri çeşitlidir. Örneğin bir binada uçan balonların tavanda durmasını sağlayabilirsiniz, duvarlara balonlar ile şekil yapabilirsiniz, helyum dolu balonları bağlayarak havada gözükmesini sağlayabilirsiniz, balonları tabana yayarak ortamın daha renkli ve güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz, yeni açılan bir binada binanın dış süslemesinde balonlar kullanabilirsiniz, masaları balonlarla süsleyebilirsiniz, balonlarla resim sanatı yaparak ilgi çekici şekiller ortaya çıkarabilirsiniz, balonlarla karakter tasarlayabilirsiniz, mağazanızın renklerine uygun binanın dışına balon tasarımları yerleştirebilirsiniz, daha büyük balonlarla gerçekçi görünen eşyalar yapabilirsiniz. Bunun gibi daha birçok işleve sahip şekilleri balonlarla yapabilirsiniz.

Balon süsleme organizasyon hizmeti

Balon süslemelerinizde tercih edebileceğiniz bazı balon çeşitlerini kısaca açıklayacak olursak:

Uçan Balon Süslemeleri: İstediğiniz renklerde balonlar helyum gazı ile doldurularak hazırlanırlar. Sağlık açısından herhangi bir tehdit unsuru oluşturmazlar.

Balon Süslemeleri: Papatya balon süslemeleri, balondan kapı kemeri, zincir balon süslemeleri. Her türlü organizasyon alanlarınızın rengarenk balonlarla istediğiniz konseptte süslenmesi. Kurumsal organizasyonlar için kurumsal renklerde balonlar tercih edilebilir.

Baskılı Balonlar: Kurumlara ait logoların balonlara baskılanması. Sadece kurumsal logoların değil, her türlü isim, resim baskısı da yapılabilir. Açılış organizasyonlarında kostümlü elemanlar baskılı balonları dağıtırlar.

Zeplin Balonlar: Dev zeplinler ile organizasyonlarınız çok dikkat çekecek. 3 metre, 5 metre, 8 metre uzunluğundaki dev zeplinleri de balon süslemelerinizde kullanabilirsiniz.

Balon Dekorasyonları: Balonlar kullanılarak yapılan çeşitli şekillerin, fiyonkların yapılması. Balonlarla isim yazılması, balon ağacı ve balon sütunları hazırlanması.

Görsel Balonlar: Kutlama balonları, flytube ve reklam balonları, zeplin, balon yağmuru ve uçan balon.

Peki balon süsleme yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuda dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır. Örneğin balon süsleme konusunda bilgili değilseniz bir organizasyon firması ile görüşmeniz en doğrusu olacaktır. Organizasyon firmaları, işinin ehli olarak en iyi şekilde balon süsleme hizmeti vermektedir. Eğer bu işte iyi olduğunuzu düşünüp balon süsleme işini kendiniz yapmak istiyorsanız şansınızı deneyebilirsiniz. Fakat eğer bu işe daha önce hiç bulaşmamış biriyseniz hem işi daha geç bitireceksiniz hem de çok uğraşacaksınız. Bundan dolayı bir organizasyon firmasına başvurarak hızlı bir şekilde balon süsleme hizmeti alabilirsiniz. Balon süsleme yapılırken dikkat edilecek bir diğer nokta ise balon kalitesidir. Başvuracağınız organizasyon firmasının hangi malzemeleri kullanacağını kontrol edip kalite testleri uygulamalısınız. Eğer firmanın balonları kaliteli ise ve fiyatı da uygunsa bu sizin için güzel bir organizasyon olacak demektir. Dikkat edilecek bir diğer nokta sünnet düğünü organizasyonu gerçekleştirilecek olan alandır. Bu konuda ya siz bir balon sayısı belirteceksiniz ya da organizasyon firmasındaki ekibi alana çağırıp inceleme yapmasını sağlayacaksınız. Bu konuda gerekli ölçümleri ve hesaplamaları yapan ekip size en uygun teklifi yapacaktır.
Peki balonlarla ilgili hangi hizmetleri veriyoruz? Bu konuda aşağıdaki başlıklardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Balon Süsleme

Balon süslemenin en temel halidir ve tüm süslemelerin genel adıdır. Balon süslemeler genel olarak yere serilerek veya çeşitli şekiller verilerek yapılmaktadır. Balon süsleme, ortamın daha renkli gözükmesini sağlayarak atmosfere güzel bir hava katar. Zincir balon süsleme, balon dekorasyonu, balon kapı kemeri, uçan balon, baskı içeren balon, zeplin balon, uçan tüplü balon gibi birçok balon çeşidi vardır. Aşağıdaki başlıklar altında bu balon çeşitlerini öğrenebilirsiniz.

Zincir Balon Süsleme

Zincir balon süsleme, ip ile birleştirilerek şekil verilen toplu balonlardır. Zincir balon süsleme türü genellikle kapıların çevresinde, duvarlarda, yeni açılan bir iş yerinin dış mekan süslemesi gibi çeşitli alanlarda kullanılır.

Balondan Eşya Yapımı

Balon dekorasyonu olarak ta adlandırılan bu işlem, balonlara veya tek bir balona şekil verilmesi ile oluşur. Örneğin balondan gül, papatya, ağaç, çizgi film karakteri gibi birçok eşya ve karakter yapılabilir. Genellikle törenlerde ve eğlenceli kutlamalarda kullanılmaktadır. Günlük hayatta da tercih edilen balon dekorasyonu, ortama güzel bir hava katmaktadır.

Balon Kapı Kemeri

Zincir balon süsleme türünde olan balon kapı kemeri, kapıların kenarlarına yerleştirilerek güzel bir görünüm katmaktadır. Genellikle yeni açılışı yapılan binalarda kullanılır ve ortamın daha renkli gözükmesini sağlar. Bunun dışında örneğin düğünlerin girişinde bu tür süslemeler yapılabilir. Bu süsleme ile uzun bir balon kapı kemerinin altından geçersiniz.

Helyum Dolu Uçan Balon

İçerisinde havadaki bileşenlerden daha hafif olan helyum bulunan uçan balonlar, balonların havada durmasını sağlamaktadır. Bu da özel günlerinizde güzel bir görünüm katan süsleme çeşitlerinden birisi olacaktır.

Baskı İçeren Balon

Firmanın logosunu veya özel bir yazı içeren baskılı balonlar, firmanın reklamında önemli bir rol oynamaktadır. Balonun üzerine yapılan baskı ile oluşturulan baskılı balonlar için özel bir balon hizmeti siparişi verebilirsiniz. Baskı içeren balonlar genellikle reklam amaçlı yeni açılan bir firmanın tanıtımında kullanılır. Bunun dışında doğum günlerinde birine doğum günü hediyesi olarak kullananlarda vardır.

Zeplin Balonlar

İstediğiniz boyutta yapılabilen zeplin balonlar, havada uçabilecek şekilde tasarlanır. Eğer özel gününüzde üzerine yazılı baskı yapılmış uçan bir zeplin balon istiyorsanız bu hizmeti deneyebilirsiniz. Zeplin balonlar örnek olarak bir dostunuzun doğum gününde onun kapısında uçan bir zeplin göstererek kutlamanızı sağlayabilir. Bu da doğum günü olan kişi için büyük bir mutluluk kaynağı olacaktır.

Uçan Tüplü Balonlar

Fly Tube olarak bilinen bu balon süsleme çeşidi, altında bulunan makine sayesinde havaya kalkar ve çeşitli hareketler yapar. Eğer hiç mağazaların önünden geçtiyseniz bu tip balonları görmüş olmalısınız. Bu balonlar uzun ve insan şekillidir. Alttan verilen hava ile şekilden şekle girer. Uçan tüplü balonlar genellikle yeni açılan mağazalarda veya eğlence alanlarında görülmektedir.

Balon Süsleme Organizasyon Hizmeti Resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir